Logo Integruj!

Máme za sebou mediálny tréning

Vo štvrtok 28.6. a v piatok 29.6. sa v Limbachu v centre oddychu GAUDIUM zišli zástupcovia migrantov z tretích krajín. Ale neprišli sem oddychovať. Občianske združenie Local Media Institute pre nich pripravilo mediálny tréning, zameraný na získanie komunikačných zručností.

 

Zástupcovia jednotlivých komunít sú oslovovaní slovenskými novinármi najmä v situáciách, kedy sa v ich rodných krajinách „niečo deje“. Chcú, aby sa ako ľudia znalí prostredie, vyjadrovali k otázkam vojny, náboženstva, dodržiavania ľudských práv a podobne. Nie vždy sú ich vyjadrenia spracované korektne a s ohľadom na to, že pre cudzinca žijúceho v zahraničí je téma jeho vlasti mimoriadne citlivá.

Ako teda správne komunikovať, kedy povedať áno a kedy nie, ako zabezpečiť, aby neboli naše slová použité v inej súvislosti – aj toto boli témy mediálneho tréningu, ktorý prostredníctvom projektu Integruj! 2 podporilo Ministerstvo vnútra SR a Európska únia - Európsky fond pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín programu Solidarita pri riadení migračných tokov.