Logo Integruj!

NEXT DOOR FAMILY EU TAK TROCHU INÝ NEDEĽNÝ OBED...

 

Tretia novembrová nedeľa sa na Slovensku bude niesť v znamení multikultúrnych obedov. IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu štartuje prvý ročník akcie Rodina odvedľa, v rámci ktorého sa 18. novembra o 13. hodine uskutoční naraz 20 stretnutí slovenských rodín a rodín cudzincov žijúcich na Slovensku. Rodiny sa stretnú pri spoločných obedoch – na každom stretnutí sa zúčastní jedna slovenská rodina a jedna rodina cudzincov, kde jedna rodina bude hostiť a druhá príde na návštevu.

 

Pre obe rodiny je to jedinečná príležitosť, ako stretnúť zaujímavých ľudí, spoznať iné kultúry, získať neopakovateľný zážitok a zažiť netradičný nedeľný obed. Rodiny sa stále môžu prihlásiť na stretnutia vyplnením on-line prihlášky na  webovej stránke IOM: www.iom.sk.

Stretnutia rodín sú súčasťou medzinárodného projektu Next Door Family EU – Inclusive Neighbourhoods. Okrem Slovenska sa stretnutia rodín uskutočnia aj v Belgicku, Českej republike, Maďarsku, na Malte, v Španielsku a Taliansku. Na rôznych miestach Európy sa tak v ten istý novembrový deň pri spoločných obedoch stretne 420 miestnych rodín a rodín cudzincov.